Drzwi na szynach, to nowa opcja, która szturmem zdobywa nasze serca. Oprócz tego, że fantastycznie prezentują się na ścianie zwłaszcza, w pomieszczeniach o dużych gabarytach, to na dodatek są praktyczne i niezwykle funkcjonalne właśnie dzięki swojej mobilności. Poza tym, nawet mimo olbrzymich gabarytów i, niejednokrotnie, masywnej budowy, łatwo nimi manewrować- rozsuwać i zasuwać, jednym, lekkim pchnięciem czy też pociągnięciem. Nawet dziecko nie będzie miało problemu by sprostać temu zadaniu.

Drzwi na szynach, jedno czy dwuskrzydłowe, wyglądają bardzo nowocześnie i efektownie. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na ich zakup. Ogromnym plusem, który również wpływa na owa decyzję jest fakt, że są one niezwykle ciche, praktycznie nie wydają dźwięku w trakcie ruchu. Sekret tkwi w gładkich, wyprofilowanych szynach, po których skrzydło, bądź skrzydła, drzwi sunie z niebywałą lekkością! Koniec z trzaskaniem drzwiami, celowym czy przypadkowym wynikającym chociażby z przeciągu w mieszkaniu! Koniec z poluzowanym zamkiem, obitymi ścianami czy wypadkami typu przytrzaśnięty palec. Drzwi suwane, to luksus, na który każdy może sobie pozwolić.

Warto pomyśleć nad montażem drzwi na szynach w domu również z tego względu, iż zajmują one mniej miejsca aniżeli tradycyjne drzwi, gdyż wykorzystują jedynie przestrzeń ścienną, po której suną. Takie rozwiązania sprawdzą się zatem idealnie szczególnie w małych, niepozornych mieszkaniach, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni użytkowej.

Do salonu bądź do sypialni, poleca się montaż dwuskrzydłowych drzwi na szynach, które, ze względu na swoją rozpiętość, mogą pełnić rolę nie tylko drzwi, ale wręcz ruchomych ścian działowych dzięki którym zagospodarujemy przestrzeń w możliwie ekonomiczny sposób. Drzwi pokojowe na zamówienie wpasują się perfekcyjnie do wnętrza naszego domu/mieszkania. Dobrane rozmiarem do powierzchni ściany będą stanowić jej element dekoracyjny pełniąc jednocześnie  przypisaną im, właściwą rolę.

Drewniane, malowane czy fornirowane, szklane w całości czy przeszklone w części, zdobione wypustkami czy gładkie, lśniące czy matowe, jedno czy dwuszynowe, jedno czy dwuskrzydłowe- drzwi pokojowe na szynach sprawią, że odtąd wszystko  będzie „szło gładko”.